تاپیک جامع سیستم اگزوز سمند

شروع موضوع توسط 26hoshidar ‏23/12/15 در انجمن سمند - Samand

1. 26hoshidar

26hoshidar کاربر ویژه

نوع خودرو:
    سمند ال ایکس ef7مدل 90
    سلام
    دوستان مسایل مربوط به سیستم خروجی دود را اینجا مطرح بفرمایید.

2. fabar1358

fabar1358 کاربر جدید

نوع خودرو:
    سمند ال ایکس
    سلام.
    بچه ها کسی میدونه برای جلوگیری از ورود صدای موتور به داخل کابین سمند باید چه کار کرد.
    ماشین من ۸۴ سمند ال ایکس هست .تو کابین صدای خور خور موتور مخصوصا تو دنده های پایین ومواقعی که ماشین سرد هست بیشتر میاد
    پیش یه مکانیک رفتم میگفت تکه انباری کاتالیزور رو بردار یه تکه منبع خالی بدون کاتالیزور بنداز صدای موتور کم میشه.
    کسی تجریه ای در حل این مشکل داره.

3. Mehdi

Mehdi کاربر ویژه عضو کادر مدیریت

نوع خودرو:
    Tiba
    با سلام
    سمند ماشینی هست که با توجه به عایق بندی خودش معمولا صدای موتور خیلی داخل کابین نمیاد به خصوص مدل پایین ها که کیفیت به نسبت بهتری داشتن
    مشکل ماشین شما به احتمال خیلی خیلی زیاد مربوط میشه به واشر گلویی و مجموعه اگزوز
    با توجه به سن ماشین به نظر من تعویض واشر ها رو تو برنامه بذارید و همینطور اگر کاتالیست روی ماشین هست یا با کاتالیست جدید (هزینه بالا داره) و یا اینکه با نمونه منبع جایگزین کاتالیست عوض کنید. همینطور واشرها هم نو کنید.
    وضعیت منبع آخر ماشین هم بررسی بشه که اگر توری های داخلی ریختن و از بین رفتن منبع هم عوض بشه
    یه مقدار هزینه بر هست ولی نتیجه کار مطلوب خواهد بود. به خصوص اگر کاتالیست هنوز روی ماشین باشه با عوض کردنش وضعیت کارکرد موتور هم بهتر میشه.